NewIn Stock
Prendimé 500g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts
Amedei Prendimé 500g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts. 6 x 500g per case.
Pricing available on application. Contact our sales team for wholesale rates, MOQ, and delivery timelines.
Amedei Prendimé 500g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts, 500g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 6 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 6 x 500g |
| Pack Count | 6 |
| Unit Size | 500 GM |
| Case Weight | 3,000g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5515.0 |
Amedei Prendimé 500g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts, 500g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 6 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 6 x 500g |
| Pack Count | 6 |
| Unit Size | 500 GM |
| Case Weight | 3,000g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5515.0 |