NewIn Stock
Prendimé 150g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts
Amedei Prendimé 150g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts. 12 x 150g per case.
Pricing available on application. Contact our sales team for wholesale rates, MOQ, and delivery timelines.
Amedei Prendimé 150g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts, 150g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 12 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 12 x 150g |
| Pack Count | 12 |
| Unit Size | 150 GM |
| Case Weight | 1,800g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5521.0 |
Amedei Prendimé 150g Fondente e Nocciole - dark & hazelnuts, 150g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 12 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 12 x 150g |
| Pack Count | 12 |
| Unit Size | 150 GM |
| Case Weight | 1,800g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5521.0 |