NewIn Stock
BLANCO DE CRIOLLO (Perù) fondente 70% - dark 70%
Amedei BLANCO DE CRIOLLO (Perù) fondente 70% - dark 70% in Dark 70% flavour. 12 x 50g.
Pricing available on application. Contact our sales team for wholesale rates, MOQ, and delivery timelines.
Amedei BLANCO DE CRIOLLO (Perù) fondente 70% - dark 70%, 50g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 12 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 12 x 50g |
| Pack Count | 12 |
| Unit Size | 50 GM |
| Case Weight | 600g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5388.0 |
Amedei BLANCO DE CRIOLLO (Perù) fondente 70% - dark 70%, 50g. Part of the I Classici collection. Single-origin Tuscan artisan chocolate. Imported from Italy. 12 bars per case.
Specifications
| Pack Size | 12 x 50g |
| Pack Count | 12 |
| Unit Size | 50 GM |
| Case Weight | 600g |
| Country of Origin | IT |
| Storage | Ambient |
| Logistics Mode | AIR |
| SKU Code | 5388.0 |